۳۰ نکته مهم در طراحی سایت (قسمت سوم)

 

توضیحی برای هر لینک به صورت Tooltip ایجاد کنید

از مهمترین نکات طراحی سایت، که به کاربران سایت شما کمک زیادی میکند زیرا با آمدن روی هر لینک می توانند از محتوای لینک مورد نظر کاملا آگاهی پیدا کنند.

لینکها را از نوشته های معمولی متمایز کنید

یکی از مهمترین نکات در طراحی سایت، تمایز بین عناصر است. سعی کنید رنگ لینکها را از بقیه متون متمایز کنید.

رنگ نوشته های معمولی را یکنواخت کنید

نوشته های وب سایت خود را با یک رنگ نمایش دهید. در طراحی سایت استاندارد برای تاکیید بیشتر می توانید مقداری از متن را بولد کنید. اما رنگ نوشته ها را تغییر ندهید.

رنگ لینکهای کلیک شده را تغییر دهید

سعی کنید برای وضوح بیشتر در طراحی سایت خود لینکهای کلیک شده را از لینکهای معمولی متمایز کنید.

از انیمیشن و فلش در وب سایت کمتر استفاده کنید

استفده از فلش و انیمیشن در طراحی سایت، ظاهر غیر حرفه ای در نظرکاربران ایجاد می کند و این خود باعث می شود تمرکز کاربر از نوشته ها که ارزش زیادی دارند، به سمت فلش و انیمیشن کشیده شود.

مقادیر ALT و Title حتما در عکسها بکار ببرید

ابن نکته در طراحی سایت برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد، چراکه کاربران حتی در صورت لود نشدن عکس نیز می توانند از محتوای آن با خبر شوند. و این یکی از نکات کلیدی در بهینه سازی موتورهای جستجو محسوب می شود.

در رنگ بندی وب سایت خود دقت کنید

انتخاب رنگ مناسب در طراحی سایت، میتواند یک کاربر را ترغیب به خریدن یک محصول کند و یا نظر کاربران را در مورد محصولات تغییر دهد.

از بکار بردن پنجره های جاوا اسکریپتی پرهیز کنید

از جمله نکات طراحی سایت، معمولا پنجره هایی که به صورت جاوا اسکریپت باز می شوند فاقد لینک هستند. و باعث دردسر کاربران می شوند.

در قست پایین وب سایتتان از لینکهای مفید استفاده کنید

زمانی که کابران نتوانند به هدف خود در وب سایت شما برسند. معمولا سری به پایین سایت شما می زنند. گذاشتن این لینکها هنگام طراحی سایت، دسترسی کابران را سریعتر می کند.

در صورت استفاده از کدهای امنیتی (CAPTCHA) استفاده می کنید مطمئن شوید خوانا هستند

زمانی که کاربران می خواهند در وب سایتی عضو شوند، اگر نتوانند کد امنیتی شما را بخوانند به دردسر بزرگی خواهند افتاد. همیشه سعی کنید در طراحی سایت کاربران را در اولویت قرار دهید.