۳۰ نکته مهم در طراحی سایت (قسمت دوم)

 

از نکات طراحی سایت، تعیین اندازه صفحات را به عهده خود کاربر بگذارید

سعی کنید اختیارات کاربر را در وب سایت خود محدود نکنید. این از مهمترین نکات طراحی وب سایت است که ما در تمامی این مقاله سعی در بیان آن داشته ایم.

از ارسال ایمیل هایی که برای کابران اهمیت ندارد خودداری کنید

کابران از اینکه حجم انبوهی ایمیل ناخواسته دریافت کنند اصلا خوشحال نمی شوند.سعی کنید اگر کاربری به میل خود به عضویت وب سایت شما در آمده حتما گزینه ای را برای حذف عضویت از سایت خود در دسترس او قرار دهید.

از فلش در وب سایت خود زیاد استفاده نکنید

از نکات طراحی سایت، که بسیار مورد توجه موتورهای جستجو نیز هست، استفاده نکردن از برنامه هایی است که نیاز به نسب پلایر دارند. مانند فلش که از لحاظ بهینه سازی امتیاز منفی تلقی می شود.

از گذاشتن آهنگ برروی وب سایتتان پرهیز کنید

یکی از دیگر نکات طراحی سایت، که رعایت نکردن آن باعث امتیاز منفی می شود، پخش آهنگ به صورت خودکار برروی وب سایت است.

تا حد امکان از منوهای DropDown استفاده نکنید

استفاده از این منوها در طراحی سایت می تواند تمرکز کاربران را بهم بزند و کابران را از هدف خود منحرف کند.

به فایلهای PDF به صورت مستقیم لینک ندهید

شاید تا بحال برایتان پیش آمده باشد که بعد از باز کردن فایل PDF به صورت مستقیم سیستم تان هنگ کند. این اصلا به مزاق کاربران خوش نمی آید.

از دادن تبلیغات در وسط مطالب سایت پرهیز کنید

رعایت اینگونه نکات طراحی سایت، اهمیت بسیار زیادی دارد چراکه شاید این کار کمک زیادی به شما بکند و سود خوبی عایدتان شود اما در دراز مدت کابران وب سایت شما را ترک خواهند کرد.

استفاده از منوهای ساده برای دسترسی راحت به نقاط مختلف سایت

این نکته اهمیت زیادی در طراحی سایت دارد، سعی کنید تا جایی که امکان دارد دسترسی کاربر را به منوها آسان کنید زیرا این قابلیت پیمایش در صفحاتتان را بسیار راحت میکند.

از بکار بردن Intro در طراحی وب سایت خود پرهیز کنید

کسی حاضر نیست برای ورود به سایت شما دقایق زیادی را منتظر بماند، سعی کنید کابران را در وب سایت خود رنج ندهید. چراکه کابران از ورود به سایت شما هدف خاصی را دنبال می کند.

وب سایتتان را برای تمامی مرورگرها بهینه کنید

طراحی سایت خود را طوری انجام دهید که با تمامی مرورگرها ظاهری یکسان داشته باشد. و کابران با سلیقه های متفاوت بتوانند وب سایت شما را در هر مرورگری پیمایش کنند.