طراحی سایت سرمایه گذاری مطمئن

سوالی که برای هر فرد بعد از تصمیم گیری در زمینه طراحی سایت مطرح میشود این است که سود دهی وب سایت در قبال هزینه طراحی سایت چقدر میباشد؟ در پاسخ باید بگوییم که طراحی سایت و راه اندازی وب سایت میتواند به منزله خرید و راه اندازی ماشین چاپ اسکناس باشد. همانطور که ماشین چاپ اسکناس نیازمند جوهر، کاغذ و سرویس و نگهداری میباشد وب سایت نیز برای اینکه بتواند به مرحله درآمدزایی برسد باید مراحل گوناگونی را در حین طراحی سایت و بهینه سازی و در نهایت بعد از پیاده سازی سپری کند.

نیل به اهداف تجاری قبل از طراحی سایت

برای تضمین موفقیت وب سایت قبل از شروع فرآیند طراحی سایت باید ابتدا برای بدست آوردن اهداف تجاری وب سایت برنامه ریزی شود. در این بخش سوال اصلی که مطرح میشود این است که کاربران بازار هدف وب سایت برای یافتن محصولات و یا خدمات ارائه شده در وب سایت از چه واژگانی در جستجوهای خود استفاده میکنند. برای پاسخ به این سوال ابزارهای گوناگونی موتورهای جستجو در اختیار برنامه نویسان جهت طراحی سایت به صورت بهینه قرار میدهند. همچنین با بررسی وب سایتهای رقبای کاری وب سایت اطلاعات ارزشمندی برای طراحی سایت بهینه و ورود موفق به عرصه رقابت بدست می آید.

تولید محتوا

محتوای سایت کلید طلایی در جذب مخاطب برای هر وب سایت میباشد هیچ وب سایتی بدون محتوای جامع نمیتواند به صورت طولانی مدت در صدر فهرست موتورهای جستجو قرار بگیرد لذا جهت حساس نمودن موتورهای جستجو به کلمات کلیدی، محتوای اولیه ای که از سوی کارفرما برای استفاده در طراحی سایت ارائه شده است توسط تیم تحریریه بازنگری و ویرایش میشوند. هدف اصلی این بخش در وحله اول تولید محتوای مناسب برای کاربران و سپس بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو است نه برعکس.

برنامه ریزی و بهینه سازی از ابتدای فرآیند طراحی سایت

پس از مشخص شدن اهداف تجاری و راههای موثر در دسترسی بهتر به بازار هدف طراحی سایت، از ابتدای فرآیند طراحی سایت با بهره گیری از تکنیکهای بهینه سازی، مقدمات آشنایی و بررسی سایت توسط موتورهای جستجو فراهم میشود. از جمله تکنیکهای ابتدایی جهت بهینه سازی طراحی سایت میتوان به استفاده از تگهای جدید HTML 5 جهت معنابخشی به ساختار محتوای سایت و همچنین استفاده حساب شده از کلمات کلیدی و تعریف آنها در ساختار طراحی سایت اشاره کرد.

پیاده سازی تکنیکهای پیشرفته بهینه سازی در طراحی سایت

در بخش نهایی تکنیکهای پیشرفته بهینه سازی در طراحی سایت اعمال میشوند همچنین وب سایت به سامانه گزارشگیری میزان بازدید موتور جستجوی گوگل متصل میشود تا برای بهینه سازیهای آتی وب سایت داده جمع آوری شود. همچنین وب سایت به موتورهای جستجو معرفی میشود و از آنها درخواست بررسی و تحلیل وب سایت میشود.

تولید مستمر محتوا فاکتور اصلی در کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو

اگر وب سایت پس از طراحی سایت رنگ تغییر را نبیند نمیتواند در عرصه بازاریابی اینترنتی موفق عمل کند. موتورهای جستجو همواره کاربران را به وب سایتهایی که دائماً به محتوای خود اضافه میکنند و مطالب جالب و مناسب ارائه میدهند، هدایت میکنند. لذا داشتن وبلاگ بر روی وب سایت و ارائه مقالات نقش بسزایی در پویایی و حفظ رتبه وب سایت دارند.

وب سایت بروز، بازاریابی آنلاین موفق

اگر بخواهیم این مقاله را در یک جمله خلاصه کنیم آن جمله این هست که صرفاً اعمال بهینه سازی در طراحی سایت متضمن موفقیت وب سایت در کسب رتبه اول در موتورهای جستجو نمیباشد تلاش و کوشش در امر تولید محتوای مفید برای کاربران و استفاده هوشمندانه از کلمات کلیدی تنها راه موفق در کسب رتبه اول و باقی ماندن در این رتبه میباشد. مطمئناً از طرف به اصطلاح متخصصان بهینه سازی سایت راههای کوتاهتر و ساده تری به شما پیشنهاد خواهد شد اما باید به شما هشدار دهیم که با استفاده از این تکنیکها به صورت کوتاه مدت و تا زمانی که جیب این متخصصان را پر نگه دارید رتبه وب سایت شما بالا خواهد رفت اما از آنجا که الگوریتمهای موتورهای جستجو دائماً در حال هوشمند شدن و بهبود هستند همیشه خطر حذف از فهرست موتورهای جستجو برای وب سایت شما موجود خواهد بود.